duminică, 20 ianuarie 2013

Final:LIVE TEXT: CHELSEA 2-1 ARSENAL! Vezi golurile marcate

Chelsea a castigat un singur meci din ultimele sapte disputate pe teren propriu, cu toate ca pe Stamford Bridge au venit QPR, Fulham sau Southampton. De aceasta data, trupa lui Benitez intalneste un adversar de alt calibru - Arsenal Londra.  Desi au cel mai slab sezon de cand au fost preluati de Arsenel Wenger, "tunarii" raman mereu imprevizibili. Anul trecut au invins pe terenul lui Chelsea cu 5-3, rezultat care va ramane in istorie: a fost pentru prima data cand "albastrii" au primit 5 goluri acasa in Premier League.
La ora 15:30 vom transmite meciul LIVE TEXT!

Echipa de start:

START MECI
Lovitura de star le apartine celor de la Arsenal, tunarii au pierdu mingea din primele secunde. Ninge de ceva vreme la Londra insa gazonul e impecabil.
'2 Osca ii paseaza lui Torres, spatiu mare pentru spaniol insa acesta e faultat de Vermaelen
'4 Walcoot ii paseaza lui Giroud,Girouuuuud sutul trece putin pe langa poarta lui Cech.
'6 Ramires il faulteaza pe Coquelni insa arbitrul nu vede interventia brazilianului mingea ajungea la Mata, MATAA GOOOL Chelsea.
'8 Diaby ii paseaza lui Cazorla, sut surprinzator al spaniolului care il pune in dificultate pe Cech.
'10  Hazard patrunde in careu dupa o aruncare de la margine Hazaaaard sutul belgianului se duce in plasa laterala.
'12      pentru Coquelni dupa o interventi la Mata
'15 Ramires recupereaza mingea pasa pentru Torres  spaniolul ii paseaza lui Mata, Mata ii retrimite in careu lui Ramires...RAMIREEEES penalti pentru Chelsea si Szczesny vede cartonasul
'16 Lampard executa acest penalti.....GOOOOL Chelsea, cu cata eleganta a executa Frank aces penalti. Dupanumai un sfert de ora Chelsea isi dubleaza avantajul

'21 Corner pentru Arsenal, insa Cech nu are emotii la aceasta minge aruncata in careu. Cech isi pune coechipierii pe un contra-atac foarte periculos mingea este la Hazard ....Hazard pentru Mata insa acesta suteaza putin peste poarta. Cu cata usurinta se apropie Chelsea de poarta lui Szczesny
'26  Mata il vede foarte bine pe Cole in margine, Cole ii trimite cu capul lui Torres insa acesta se afla cam in spate.
'28 Walcott ii paseaza lui Diaby insa acesta trimite mingea direct in bratele lui Petr Cech
'31 Walcott recupereaza balonul pasa pentru Cazorla, Cazoorla centreaza pentru Giroud insa acesta se afla intre Ivanovic si Cahill. Este foarte greu sa dai deoparte zidurile lui Chelsea.
'33 Sagna ii paseaza lui Walcott...Walcott paseaza lui Giroud GOOOL Arsenal....formidabil asistentul semnalizeaza offside la Walcott. Cam tarziu insa a fost. Greu de gasit Walcott in conditiile in care Chelsea joaca aproape impecabil
Suntem in ultimile 5 minute regulamentare insa nici-o ocazie pentru Arsenal.
Chelsea pastreaza posesia si cam asta a facut mai toate repriza. De mult nu am mai vazut-o pe Arsenal sa joace atat de slab.
'44 Chelsea are o lovitura libera. Mata centreaza in careu mingea ajunge la Ramires care intoarce pentru Torres....TORREEEES..ce sut dezamagitor prinde Torres...parca ar fi din show' "Strain de fotbal"
Se arata un minut de la Margine.
*PAUZA PE STAMFORD BRIDGE. 2-0 pentru Chelsea. Nu plecati revenim in 15 minute. Vom vedea ce se va intampla in repriza a-2-a.

Am revenit pe Stamford Bridge. Nici-o modificare la nici una dintre echipe, sa vedem ce ne mai rezerva a doua repriza dintre derbiul londrei
'46 Cazorla ii paseaza lui Mertesacker sut din 8 metri direct in bratele lui portarului. A avut noroc Cech la aceasta faza.
'49  Diaby se afla intrea 2 adversari  insa reuseste sa ii pasese lui Walcott sut Theo insa apara Cech. Se apara mult prea jos Chelsea. Daca vor continua sa se apere atat de jos cu siguranta vor incasa un gol
Se pare ca Chelsea nu mai iese pe contra atac ca in prima repriza.
'55  Arsenal pleaca pe contra atac  mingea se afla la Gibbs, centrare pentru Diaby insa nu poate lovi mingea brea bine de langa Ivanovic.
57 Cazorla il vede foarte bine pe Walcott, WAAALCOTT salta foarte bine mingea peste bratul lui Cech .GOOOOL ARSENAL. Si meciul se relanseaza.

'58 >><< Schimbare la Arsenal, Arsene Wenger il introduce pe Ramsey in locul lui Coquelni
Il vedem pe Demba Ba la incalzire, este mare nevoie de el pe teren avand in vedere ca Torres nu poate juca cu spatele la poarta
'64 Cole il faulteaza pe Walcott si este lovitura libera pentru Arsenal. O lovitura foarte periculoasa. Mata vede cartonasul      pentru proteste. Lovitura libera este peste poarta lui Cech
'68 Torres recupereaza mingea Torres viteza buna a lui "El Nino" isi prelungeste prea mult minge si Szczesny. Nu-i iese nimic in acest meci lui Fernando Torres ar cam fi momentul ca Benitez sa-l introduca pe Ba.
'70 Cahill ii da o pasa buna lui Torres, inca odata Torres are culoar si o viteza in plus fata de Sagna Torres...incredibil ce face Torres sa ai poarta in fata si tu sa te opresti nestiind ce sa faci cu mingea. Spaniolul e total ametit.
'71 >><< Schimbare la Chelsea Benitez il introduce pe tanarul Bertrand in locul lui Oscar.
Meciul se joaca mai mult pe contre.
'74 >><< Muta si Wenger il introduce pe Arshavin in locul lui Diaby. Are nevoie Arsenal de forte proaspete.
'77 Ramires recupereaza mingea contra atac a celor de la Chelsea 2 contra 2 Ramires face cateva biciclte insa este deposedat de Mertesacker
'79 >><< Benitez il introduce pe Demba Ba in locul lui Torres. Abramovic il aplauda pe Torres probail pentru viteza spaniolului.
Suntem in ultimile 10 minute, Arsenal in cautarea golului egalizator.
'82 Cole ii paseaza lui Hazard, belgianul il vede foarte bine pe Ba, Demba Ba scapa singur cu portarul, Szczesny iese din poarta DEMBA BAAAA incredibil Gibbs scoate mingea din poarta... formidabila interventia fundasului celor de la Arsenal
'86  Cole il faulteaza pe Sagna in marginea careului si vede cartonaul     .Lovitura periculoasa insa Vermalen trimite pe langa poarta.
'87>><< Schimbare la Chelsea, intra Marko Marin in locul lui Eden Hazard.
'88 Gibbs il faulteaza pe Ba si Chelsea are ocazia de a inchide meciul. Marin executa aceasta lovitura MAAARIN lovitura trece putin peste poarte.
Se arate 5 minute de prelungire de la margine. Practi Arsenal o sa se arunce cu totul in atac pentru a obtine egalarea.
'92 Casorla ii paseasa lui Giroud, Giroud o minge balbaita in careul celor de la Chelsea.
'94 Arsenal e cu tunurile pe Chelsea in acest final de meci. inca un minut prebuie sa mai reziste Chelsea. Londonezii sunt in corzi pe acest final de meci
FLUIER FINAL. Se termina Chelsea - Arsenal scor 2-1. victorie chinuita a celor de la Chelsea. In sfarsit Rafa Benitez reuseste sa castige pe teren propriu.
Va doresc o duminica placuta! La revedere!