joi, 24 ianuarie 2013

Eden Hazard si-a pierdut mintile cu 10 minute inainte de finalul meciului cu Swansea. Echipa galeza s-a calificat in finala Cupei Ligii. Hazard a oferit scene socante la returul semifinalei de Cupa Ligii cu Swansea. Enervat de faptul ca adversarii faceau orice pentru a trage de timp, belgianul si-a varsat nervii pe un copil de mingi, intr-un gest absolut nebun.

Faza s-a petrecut in minutul 80, la scorul de 0-0, cand Hazard a lovit cu piciorul in burta un copil de mingi cazut la pamant. Mijlocasul lui Chelsea a vazut, bineinteles, cartonasul rosu, iar meciul s-a terminat in cele din urma cu o remiza alba.

Cat merita suspendat belgianul dupa aceasta faza?