marți, 4 ianuarie 2011

Kaka revine pe teren!

Dupa 283 de zile Kaka a jucat din nou pentru Real Madrid.
Cristiano Ronaldo a marcat doua goluri in victoria 3-2 cu Getafe.

Primul mei al Realului in acest an a adus numai vesti bune vice-campioanei. Victoria cu 3-2 care ii mentine pe galactici la doar doua puncte in spatele Barcelonei, cea mai buna veste e revenirea lui Kaka pe teren.
Brazilianul a fost operat la genunchiul piciorului stang dupa Cupa Mondiala din Africa de Sud, iar luni seara a jucat 15 minute in meciul cu Getafe.

"Kaka e recuperat si asta e o veste fantastica pentru Real Madrid . E un mare jucator, dar a jucat în ultimul an
accidentat. Acum suntem aici, a jucat 15 minute, va face acelasi lucru cu Levante, iar apoi 25 de minute cu Villareal. Pas cu pas va reveni complet. E foarte fericit ca a putut intra din nou pe teren", a spus dupa meci Jose Mourinho.

Cristiano Ronaldo, cu cele doua reusite Luni seara a ajuns, la 20 de reusite in Primera Division, in doar 17 partide. Germanul Mezut Ozil si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, unui meci intens si spectaculos.
Meciul a fost transmis LIVE TEXT  pe SportRadar.