vineri, 14 ianuarie 2011

Real, cu un picior in semifinala Cupei Spaniei. Real 3-1 Atletico. Vezi golurile!

Trupa lui Mourinho e cu un picior in semifinalele Cupei Spanie. Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo si Mesut Ozil au marcat golurile invingatorilor.

Cel mai asteptat meci al mansei tur din sferturile de finala ale Cupei del Rey, a oferit spectacolul consacrat deja al unui derby madrilean, Real si Atletico luptandu-se crancen pe Santiago Bernabeu.

Vizitatorii au inceput mai bine si Diego Forlan a deschis scorul dupa doar sapte minute. Dupa alte sapte minute, S.Ramos a egalat, din pasa lui Di Maria, si Real s-a aruncat spre poarta lui De Gea, care a avut cateva interventii  minunate, una dintre ele in situatia de unu la unu cu Benzema.

Ultima jumatate de ora a fost controlata de elevii lui Mourinho, care in ultimul minut au reusit si golul al treilea, Mesut Ozil confirmand ca a fost omul meciului cu un sut din interiorul careului deviat de Filipe Luis.

Vezi toate golurile:
Min 7: Aguero trece frumos prin apararea Realului si trimite mingea peste Casillas. Forlan inscrie in poarta goala. 1-0 pentru Atletico!

Min 14: Sergio Ramos il face fericit pe Mourinho si inscrie pentru 1-1! Meciul este relansat!

Min 62: 2-1 / Cristiano Ronaldo este de neoprit. Echipa lui Mourinho intoarce rezultatul dupa ce a fost condusa cu 1-0

Min 90: 3-1 / Ozil inscrie si Real este cu un pas in semifinale