joi, 13 ianuarie 2011

Messi marcheaza, Barca defileaza. Vezi golurile!

Campioana Spaniei e de neoprit in intrecerile interne, iar miercuri seara a zdrobito pe Betis Sevilla in prima mansa a sferturilor de finala din Copa del Rey. A fost 5-0 pentru echipa antrenata de Pep Guardiola, intr-un meci care a lamurit de ce Messi a fost ales Balonul de Aur.

Argentinianul a marcat primele trei goluri ale echipei sale, dupa ce la startul disputei prezentase suporterilor de pe  Camp Nou trofeul primit luni la Gala FIFA.
Messi a ajuns la 31 de goluri in toate competitiile in acest sezon, in 27 de meciuri, fiind cel mai bun marcator din Spania, un gol mai mult decat Cristiano Ronaldo.

In ciuda scorului Pedro si Keita au fost ceilalti doi marcatori, n-a fost deloc usor pentru catalani, care au deschis scorul abea in minutul 44, dupa o repriza in care Betis a aratat in multe momente ca e echipa cea mai buna care a vizitat Camp Nou in actualul sezon.