luni, 3 ianuarie 2011

ACUM LIVE TEXT Ora 23:00 Getafe 2 - 3 Real Madrid. Vezi primul 11 cu care Mourinho se pregateste sa ajunga Barcelona

Real Madrid se afla pe locul 2, in spatele Bacelonei la o diferenta de 5 puncte, insa catalanii au un meci in plus disputat.

Galacticii trebuie sa castige meciul de astazi daca vor sa mai spere la campionat.
Kaka e pe banca de rezerve! Brazilianul vine dupa o accidentare ce l-a tinut mai multe luni pe bara.

Echipele de start:

Getafe:
Codina,  M.Torres, C.Diaz, Rafa, Mane, Boateng, Parejo, P.Rios, Manu, Gavilan, Miku

Rezerve: Arizmendi, Mosquera, I.Kas, Ustari, Albin, Casquero, P.Pintos.

Real Madrid:
Casillas, Marcelo, R.Albiol, S.Ramos, Arbeloa, L.Diarra, X.Alons, C.Ronaldo, Ozil, D.Maria, Benzema

Rezerve:
Gago, Granero, Kaka, Adan, Khedira, P.Leon, Garay.

START MECI:
minutul 1:  lovitura de inceperea o are Getafe.
minutul 4: Di Maria faulta o sansa pentru Ronaldo, insa acesta trimite peste poarta tomahawk.
minutul 10: argentinianul Di Maria fault in careu, se dicateaza penaltilovitura de la 11 metri.
minutul 11: GOOOOOOOOOL CRISTIANOOOO RONALDOOO reuseste sa inscrie din penalti.
Inceput excelent pentru echipa lui Mourinho.

minutul 13: lovitura libera pentru Getafe, Parejo trimite pe langa poarta.
minutul 19: acelasi Di Maria paseaza excelent pentru germanul Ozil care ii mareste avantajul Realului.
minutul 22: X. Alonso da o pasa galactica de peste 30 de metri, insa Benzema este in ofside.
minutul 26: L. Diara primeste un galben pentru un hent, lovitura libera foarte periculoasa pentru poarta lui Casillas.
minutul 28: GOOOLAZOOOOOOOO D. Parejo relanseaza meciul. 2-1 pentru Real
minutul 33: Ronaldo il lanseaza pe DI Maria insa acesta se afla in offside
minutul 36: M.Torres are sansa de a stabili egalitatea cu 10 minute inainte de pauza.
Pana acum numai galactici pe teren.

minutul 40: Parejo primeste galben pentru o intrate criminala la Di Maria merita chiar si rosu
minutul 41: Sansa uriasa pentru francezul Benzema de a duce scorul la 3-1 inainte cu 3 minute inainte de final.
minutul 45: FINALUL PRIMEI REPRIZE. O repriza extrem de spectaculoasa.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE.

minutul 45: L.Diarra este chimbat la pauza cu Khedira, francezul avea un galben din prima repriza.
minutul 47: Schimbare la Getafe, P.Rios este schimbat cu Albin
minutul 50: La doar 5 minute dupa ce a intrat, Khedira primeste si el un galben
minutul 55: Di Maria este avertizat si el cu un galben dupa un gest nesportiv
minutul 56: GOOOOOOOOOOOL RONALDOOOO a 19 oara spunem in acest sezon GOL Ronaldo.Real conduce cu 3-1 pe Getafe.
minutul 58: Galben  Miku
minutul 65: Contraatac Real, Benzema si Di Maria, incredibil argentinianul Di Maria isi bate pur si simplu joc de pasa lui Ronaldo.
minutul 66: Getafe il introduce pe Casquero in locul lui Cavilan.
minutul 68: Ronaldo ii paseaza lui Benzema insa acesta trimite in bara din 6 metri.Francezul se pare ca are mare ghinion in aceasta seara.
minutul 71: Di Maria ramane intins pe gazon dupa un duel crancen cu Rafa
minutul 74: Pasa uluitoare a lui Di Maria pentru Ozil, incredibil ce executie incearca germanul.
minutul 75: Kaka este introdus si el in locul lui Benzema
minutul 77: Mosquera intra si el in locul lui Mane
minutul 81: Arbeloa vede al 2-lea galben si este eliminat. Real ramane in 10 oameni.
minutul 84: GOOOOOOOOL Getafe, Albin reuseste sa reduca din diferenta. Galactici tremura in ultimile 6 minute.
minutul 87: Di Maria se prabuseste pe teren.
Se arata de la margine 4 minute de prelungiri.Real trebuia sa mai reziste inca un pic.
minutul 90+4: Ronaldo faultat, are sansa de a inchide tabela insa trimite in zid.
FINAL DE MECI Real castiga cu scorul de 3-2 dupa o nebunie de meci.