duminică, 16 octombrie 2011

Rezumat video! Manchester City 4-1 Aston Villa! Balotelli inscrie un super gol!

Manchester City continua spectacolul in Premier League. Elevii lui Roberto Mancini au egalat recordul detinut de Arsenal care reusise in opt etape de Premier League sa marcheze 27 de goluri. Gruparea pregatita de fostul tehnician al lui Inter este lider in Premier League si isi depune serios candidatura la titlu in acest sezon printr-un joc tot mai convingator.

Mario Balotelli a deschis scorul printr-o executie splendida, pentru ca Adam Johnson sa faca 2-0 in minutul 47. Belgianul Vincent Kompany a ridicat tribunele in aer marcand pentru 3-0 in urma unei lovituri de cap, dar oaspetii au redus din diferenta prin Warnock in urma unei neintelegeri in careul lui City.

James Milner a inchis insa tabela in minutul 72, internationalul englez catapultand mingea de la 22 de metri direct in vinclul portii celor de la Villa.