duminică, 23 octombrie 2011

Video! Queens Park Rangers 1-0 Chelsea! Londonezii au jucat in 9 oameni!

Chelsea Londra a fost invinsa, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0  de formatia Queens Park Rangers, in ultimul meci al etapei a IX-a a campionatului englez, informeaza The Sun.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Helguson, in minutul 10, din penalty. Echipa lui Andre Villas-Boas a jucat mai bine de 3 sferturi din meci in 9 oameni, Bosingwa si Drogba fiind eliminati.
Acest esec a echivalat cu primul esec al lui Chelsea in fata unei nou-promovate dupa o pauza de 10 ani, ultimul astfel de insucces inregistrandu-se pe 14 aprilie 2001, 0-1 cu Charlton.

Lider in Premier League este Manchester City, cu 25 de puncte, urmata de Manchester United, cu 20 de puncte, si Chelsea Londra, cu 19 puncte.