marți, 3 mai 2011

Live Text: Final: Barcelona 1-1 Real Madrid! Vezi echipele de start! GOOL Marcelo!

Real Madrid incearca imposibilul in aceasta seara. Galacticii vor incerca din rasputeri sa se califice in finala Ligii Campionilor de pe Wembley. Barcelona se afla la doar 90 de minute distanta de  finala Ligii. Mourinho a trebuie sa remonteze jocul galacticilor, si il credem in stare. "The Special One" este capabil de acest lucru, ne-a demonstrat-o anul trecu pe cand antrena Internatzionale Milano.

Vezi echipele de start:
START MECI:
Vom avea o seara de gala aici pe Camp Nou. Lovitura de start le apartine catalanilor.
'2: Marcelo ajunge in careul Barcelonei insa este deposedat de Pique
'3: Ronaldo primeste o minge de la Ozil, portughezul cere un hent. Nu se dicteaza nimic.
'6: Alonso faulteaza la mijlocul terenului. Arbitrul a fluierat prea usor.

'12:      Carvalho este avertizat dupa un fault asupra lui Messi
'15: Ronaldo este faultat de Alves. Ocazie destul de buna pentru Real.
'16: Messi se arunca vijelios spre poarta lui Casillas insa L.Diarra il deposedeaza corect pe Messi.
'19: Di Maria ii paseaza foarte bine lui Higuain, argentinianul se afla in offside.
'22: Xavi executa o lovitura din coltul terenului, Busquets se demarca excelent de langa Albiol, spaniolul loveste mingea cu capul din 6 metri. Casillas retine fara probleme.
'24: Deblekere fluiere un faul asupra lui Messi comis de Diarra.
'27: Messi este din nou faultat, de aceasta data de Carvalho.
'31: Messi suteaza de langa Carvalho, Casillas retine in 2 timpi.
'33: Alves il vede bine pe Messi, Messi suteaza putin pe langa poarta madrilenilor
'34: Iniesta ii da o poza excelenta lui Villa, Villaaaa, Casillas isi arata clasa mondiala.
'35: Arbitrul Deblekere se pare ca tine putin cu Barcelona. Fluiera un fault inexistent
'36: Villa arunca mingea in careul madrilean, Carvalho respinge, mingea ajunge cu mare noroc la Messi, Messiiii, formidabil Casillas este eroul galacticilor fara el Realul era acum la vestiare.
'38: Real Madrid pleaca pe contra atac prin Higuain, argentinianul calca pe minge.
'39: Di Maria ii paseaza lui Ronaldo in careu portughezul la doar un pas de a inscrie.
'42: Pedro incearca o bolta pentru Messi, insa argentinianul se afla in offside. Frumoasa intentia lui Pedro
'43: Carvalho are deja un galben si continua sa faulteze la limita.
Se arata un minut suplimentar de la margine.
Pauza pe Camp Nou! Nu pleacati revenim in doar 15 minute. Ne asteapta o repriza destul de tensionata.

Se observa ca Mourinho nu se afla in vestiar galacticii au iesit deja pe teren.
Incepe repriza secunda. Cele doua echipe nu au efectuat nici-o schimbare. A intrat un suporter pe teren, ca de obicei se fac de ras stewarzi. Suporterul se pare ca a vrut sa ajunga la Ronaldo careuia i-a aruncat ceva. Sa revenim la meci. Xavi este faultat inca din primul minut din repriza secunda.
'46: Ronaldo recupereaza mingea care ii paseaza lui Higuaiiiin GOOOL REAL, NU NU NU golul este anulat pentru un fault in atac. Sa asternut liniste le Camp Nou pentru cateva secunde.
'50: Di Maria incearca o poza pentru Higuain, intervine Puyol.
'53: Puyol pierde mingea in apropie careului, sut Higuain.
'54: Xavi ii paseaza lui Pedro, Pedrooo Gool Barcelonaa. Catalanii sunt in finala Ligii.
'56: >><< Intra Adebayor in locul lui Higuain
'57:      L.Diarra este avertizat dupa o interventie asupra lui Busquets.
'59: Adebayor il faulteaza pe Mascherano,togolezul o cauta cu lumanarea.
'60: >><< Intra Ozil iese Kaka.
Suntem in minutul 62, Real Madrid este incapabila sa desfaca jocul superb al Barcelonei.
'64: Di Maria loveste bara din 15 metri, mingea reajunge cu noroc la el care ii paseaza lui Marcelo , GOOOOL REAL GOOOL MARCELO. Scorul este 3-1 la general. Realul pare ca nu se da batut.
'68:      X.Alonso este si el avertizat pentru un fault la Xavi.
'73: >><< Guardiola schimba si el. Iese David Villa si intra Seydou Keita
'75:      Marcelo este avertizat dupa un fault la Messi. Nu merita sa fie avertizat. Cazatura a fost spectaculoasa.
'77: Marcelo mai are o interventie la acelasi Messi, Deblekere il iarta de aceasta data pe galactic.
'78: Ronaldo este faultat de Macherano, formidabil arbitrul Frank Deblekere nici nu se uita la portughez, aici se vede ca arbitrii tin cu Barcelona.
'81:      Pedro este si el avertizat pentru un fault urat la Ozil
'86:       Adebayor este si el avertizat dupa ce il trage pe Xavi.
'88: Barcelona are o lovitura libera executata de Xavi. Spaniolul executa direct in bratele lui Casillas.
'90: >><< Iese Puyol intra Abidal, proaspat operat la ficat.
2 minute suplimentare se arata de la margine. Fanii catalani simt ca Barcelona se afla intr-o noua finala de Uefa Champions League.
Fluier final. Real Madrid cu capul plecat. Barcelona merge in final Ligii Campionilor acolo unde o va intalni cel mai sigur pe Manchester United. Va multumim pentru atentie la revedere.