miercuri, 16 februarie 2011

LIVE TEXT: FINAL: Arsenal 2-1 Barcelona! Vezi echipele de start! GOOOOOOL ARSHAVIN

Primele doua meciuri din Liga Campionilor s-au disputat marti seara. AC Milan 0-1 Tottenham, ('80 Crouch) si Valencia 1-1 Schalke (Saldado 17/ Raul 64).

In aceasta seare "extraterestrii" Barcelonei vor face deplasarea pe Emirates, acolo unde ii vor intalnii pe "tunarii" de la Arsenal.
Arsene Wenger, facut cateva declaratii cu privire la echipa sa, "Veti vedea un alt Arsenal, cu totul si cu totul diferit. Nu vom mai face aceleasi greseli ca si anul trecut".

Echipele de start:

Arsenal 4-2-3-1: Szczesny, Eboue, Koscielny, Djourou, Clichy, A.Song, Wilshere, Walcott, Fabregas, Nasri, V.Persie
Rezerve: Bendtner, Arshavin, Squillaci, Almunia, Rosicky, Denilson, Gibbs.

Barcelona 4-3-3: V.Valdes, Abidal, Pique, D.Alvez, Iniesta, Bosquets, Xavi, Villa, Messi, Pedro.
Rezerve: Bojan, Adriano, Afellay, Pinto, Mascherano, Keita, G.Milito.

START MECI:

'1: Lovitura de start le apartine celor de la Barcelona
'4: Arsenal are o sansa destul de buna de a deschide scorul prin Walcott.

'5: Sensational Walcott se joaca cu fundasii barcelonei si ii paseaza excelent lui V.Persie insa acesta suteasa in Valdes. Song primeste galben dupa o intrare la Messi.
Sunt minute bune de cand mingea se joca numai la centru.
'15: Formidabil Messi scapa singur cu portarul insa trimite la cativa centimetri de bara.
'19: Barcelona are din nou sansa de a deschide scorul pe Emirates prin acelasi Messi.
Barcelona incepe sa se dezlantuie pe Emirates.
'24: Fabregas ii centreaza excelent lui V.Persie insa Abidal se opune.
'26: Messi paseaza formidabil pentru Villa...Villaaaa.....GOOOOOL BARCELONA. Catalani reusesc sa deschide scorul pe Emirates.
'27: Nasri primeste galben .
Spiritele se inching.
'29: Pedro la un pas de a mari avandajul Barcelonei.
'30: V.Perisieeeeee un sut formidabil care trece putin peste poarta.
'39: Messi, Messi, Messi paseasa pentru Pedro....Messiiiiii..GOOOOL. NUU Golul este anulat pe motiv de osfside. Se pare ca tusierul a gresit aceasta decizie. Trebuia sa fie 2-0 pentru Barcelona.
'40: Messi faulteaza, nu este o persoana agresiva.
PAUZA.
Nu se mai arata nici un minut de prelungiri de la margine.

Incepe repriza secunda. Se anunta o repriza desul de tensionata
'45: Arsenal are o sansa destul de buna prin V.Persie.
Arsenal incepe cu mai mult tupeu repriza secunda.
O repriza secunda foarte tensionata. Arsenal se pare ca are o viteza in plus.
'56: Arsenal ajunge in fata portii aparata de Valdes, insa nu reusesc sa inscrie.
'58: Pedro cade in careu si fanii Barcelonei cer penalti.
'60: Pique primeste galben dupa ce il faulteaza pe Fabregas.
'62: Tunarii au o sansa uluitoare de a egala, insa o risipesc si pe aceasta
'65: Arsenal pierde din viteza.
'68: Messiiii sutul argentinianului nu intra in poarta. Leo nu reuseste sa inscrie in Regat.
'69: Barcelona face schimbare. Intra Keita in locul lui David Villa marcatorul golului.
       Wenger il introduce pe rusul Arshavin in locul lui Song.
'76: Wenger mai face o schimbare il introduce pe Bendtner in locul lui Walcoot.
'78: Fabregas ii paseaza formidabil lui V.Persieeeeee...GOOOOOOOOOOL ARSENAL. Olandezul restabileste egalitatea. Meciul este relansat.
83: Arsenal pleaca pe contra atac prin Nasri  Nasriiii paseaza excelent pentru Arshavin si GOOOOOOOOOOOOOLLLL ARSENAL. BARCELONA LA PAMANT. In doar 7 minute tunarii reusesc sa intoarca scorul formidabil
'85: V.Persie primeste galben
'86: Bendtner are si el o sansa uriasa de a inscrie pentru Arsenal. Barcelona nu mai exista pe teren la momentul de fata.
'88: Guardiola muta pentru a spera la egalitate. Iese Iniesta intra.
Am intrat in ultimul minut de prelungiri.
Se arata doar 2 minute de prelungiri de la margine. Barcelona nu mai are mult de trait pe Emirates.
FINAL DE MECI. ARSENAL INVINGE BARCELONA SI ARE PRIMA SANSA LA CALIFICARE.