marți, 22 februarie 2011

LIVE TEXT:FINAL: Lyon 1-1 Real Madrid! Vezi echipele de start! GOOOOOL Gomis

Real Madrid joaca in aceasta seara pe Stade de Gerland, unul dintre locurile blestemate pentru madrileni.
Galacticii promit sa rupa si blestemul optimilor in Liga Campionilor: madrilenii s-au oprit in aceasta faza a competitiei pentru al 6-lea sezon consecutiv.

Suntem pregatiti si vom juca fara complexe in aceasta runda eliminatorie. Noi suntem Real Madrid, campionii campionilor in Liga Campionilor si trebuie sa jucam cu presiunea asta si cu convingerea ca vom bate la Lyon.

Trebuie sa jucam la cel mai inalt nivel, sa uitam de statistici. Nu toti avem amintiri urate cu Lyon. Eu si Carvalho am batut Lyon si am castigat finala Ligii Campionilor cu Porto. Si Cristiano Ronaldo a batut-o pe Lyon", a spus Mourinho.

Vezi echipele de start:

START MECI:
'1: Lovitura de incepere le aparine celor de la Real Madrid.
'4: Lyon are o sansa destul de mare prin Bastos de a deschide scorul, insa mijlocasul se afla in offside
'9: Sergio Ramos vede cartonasul galben dupa o intrare la Delgado.
Au trecut 10 minute si Real nu a avut nici o faza de poarta.
'12: Cristiano Ronaldo are o faza de poarta, insa portughezul faulteaza.
Ne apropiem de minutul 20, insa scorul ramane acelasi 0-0 intre Olympique Lyon si Real Madrid pe Stade de Gerland.
'23: Lyon are o a doua sansa de a deschide scorul.
'27: Din nou Lyon are o sansa extrem de mare. Sergio Ramos faulteaza in careu insa artibtru nu dicteaza nimic.
'30: Real Madrid are o lovitura libera executata de specialistul CR7, portughezul suteaza excelent insa portarul Lloris se opune. galacticii dau semne de revenire.
'34: Lyon pleaca pe contra atac, incredibil ce sansa rateaza francezii, Delgado rateaza cu poarta goala.
Real nu prea are sanse de poarta, putine combinatii de pase le ies galacticilor. Daca va juca asa tot meciul madrilenii cred ca vor lua bataie.
'40: Carvalho comete hent. Lyon are o sansa extrem de mare de a deschide scorul.
Ne apropiem de finalul primei reprize si scorul ramane neschimbat
'45: Di Maria vede galbenul cu doar un minut inainte de finalul primei reprize.
Se arata doar un simplu minut de prelungire de la margine.
FLUIER FINAL. Vom vedea ce va fi dupa pauza. REVENIM.

Am revenit cu repriza secunda. Se anunta o repriza destul de tensionata.
Mourinho il trimite la incalzite si pe Karim Benzema, cat de curand il vom vedea si pe francez in teren
'56: Lyon e din ce in ce mai periculoasa. Sunt minute bune de cand francezii stau numai in jumatate madrileana.
'58: Gourcuff la doar un pas de a deschide scorul. Stade de Gerland explodeaza la faza francezului
'61: Cris primeste galbenul dupa o intrare la Ronaldo. Lovitura destul de  periculoasa
'62: Real cere hent
'63: Mourinho incepe sa mute. Il introduce pe francezul Karim Benzema in locul lui Adebayor.
'64: Benzema se trezeste in careu cu mingea la picior...Benzemaaaaa GOOOOOL REAL. La doar 1 minut dupa ce a intrat in teren, francezul deschide scorul pe Stade de Gerland. Mourinho face o mutare de geniu.
'67: Khedira este schimbat cu L.Diarra. Sa fie tot o mutare geniala?
'69: Puel a inceput sa mute si el. Este introdus Pied in locul lui Delgado.
'70: Lyon face o a doua schimbare foarte repede, Driand in locul lui Bastos
'76: Pjanic intra in locul lui Kllstrom
S-au mai calmat putin spiritele in tabara celor de la Real Madrid insa Lyon ataca in disperare pentru obtinerea egalului.
'81: Lyon este in jumatatea de tern a galacticilor, insa faza este oprima pentru un hent.
'83: Lyon are o lovitura libere de la 37 de metri. Centra in careu pentru Cris....mingea ajunge cu noroc la Gomiiiis GOOOOOOL Lyon. Gomis restabileste egalitate. Tocmai cand ne pregateam sa spunem ca Mourinho este foarte aproape de a castiga aceasta partida.
Meciul se incinge pe final.
Minutul 85 si meciul s-a reaprins. Defensiva celor de la Real incepe sa se clatine pe final de meci
'88: Incredibil Lyon prinde aripi pe final de meci, francezii au o sansa uriasa de a mai inscrie odata.
Se arata 3 minute de la margine.
Lyon are lovitura libera. Pericol la poarta lui Casillas in ultimile minte.
Elevii lui Mourinho asteapta fluierul de final.
FLUIER FINAL. Real termina laa egalitate 1-1 cu Lyon. Se anunta un retur foarte tensionat pe Santiago Bernabeu.