miercuri, 16 martie 2011

Live Text: FINAL: Real Madrid 3-0 Lyon! Vezi echipele de start!

Cristiano Ronaldo va juca accidentat cu Lyon! El a decis in ultima secunda ca vrea sa intre pe teren, desi medicii l-au sfatuit sa ramana pe banca. In tur, Lyon - Real Madrid 1-1.

Real Madrid: Casillas, Carvalho, Pepe, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, Benzema, Marcelo, Xabi Alonso, Di Maria, Ozil, Khedira
Rezerve: Adan, L. Diarra, Granero, Canales, Arbeloa, Albiol, Adebayor

Lyon: Lloris, Cris, Lovren, Kallstrom, Briand, Lisandro, Reveillere, Delgado, Cissokho, Toulalan, Gourcuff
Rezerve: Vercoutre, Diakhate, Pjanic, Kolodziejczak, Gomis, Gonalons, Pied.

Ne pregatim de inceperea partidei!

Start meci:
Lovitura de incepere le apartine celor de la Real Madrid
'2: Real se avanta sprea poarta lui Lloris prin Ozil.
'3: C.Ronaldo faultat de Cris. Sansa buna pentru Real. Ronaldo suteaza peste poarta.

'4: Real pleaca pe contra atact prin Ronaldo ...Ronaldo il scote pe Lloris din poarta, sansa uriasa pentru madrileni de a deschide scorul
'8: Lyon putea pleca pe contra atac, insa Pepe se opune si vede cartonasul galben
'10: Benzema il vede foarte bine pe Ronaldooo, pacat portighezul nu poate ajunge la minge
'12: Corner pentru Lyon executat de  Reveillere, imbulmazeala in careul madrilenilor, din fericire scapa cu fata curata.
Il vedem pe "The Special One" agitandu-se pe margine
'16: Ozil faultat dupa ce reusete o faza geniu. Lovitura libera pentru Real. Sansa uriasa penru galactici dupa lovitura executata de Xabi Alonso
'18: Pepe are o intrare criminala la Lisandro, insa arbitrul nu ii arata si celalalt galben. Miza este uriasa.
Suntem in minutul 20 si scorul ramane acelasi.
'21: Lyon are o sansa uriasa de a deschide scorul. Casillas are o interventie superba.
'23: Lovitura libera pentru Lyon. Balonul este aruncat la semi-inaltime.
'24: Ozil ii paseaza lui Ronaldo insa portughezul se afla in offside.
'25: Lyon hartuieste partea dreapta a Realului. Francezii devin din ce in ce mai periculosi.
'26: Alonso pasa pentru Ronaldo...Ronaldo,Ronaldo sut insa Lloris se opune.
'29: Carvalho vede galbenul dupa ce il faulteaza pe Lovren
'31: Marcelo este faultat de catre Briand.
'37: Ronaldo ii paseaza excelent lui Marcelo....Marcelo fenta Marcelooooo GOOOOL REAL. Formidabil!
Suntem in minutul 40 si scorul este 1-0. Momentan Real e in sferturile Ligii, dar  pana la final multe se pot intampla
'43: Ozil centreaza perfect pentru Benzemaaaa GOOOOOL REAL..NU NU NU se ridica fanionul de la margine. Pacat ar fi fost un gol frumos.
'44: Real pleaca repede pe contra atac. Ronaldo se cam incurca in minge.
Se arata un  minut de la margine.
Final de prima depriza. Real Madrid conduce pe Lyon dupa un gol senzational marcat de braziliano Marcelo.
Ne intoarcem in 15 minute cu o repriza foarte tensionata.

Lyon face o schimbare la pauza. Il introduce pe Gomis in locul lui Briand
'45: Nu incepe bine a doua repriza si Real are o sansa de gol
'46: Benzema suteaza insa fundasii francezi se opun sutului.
Il vedem si pe Adebayor iesit la iesit la incalzire
Real cu toata echipa in jumatatea proprie, madrilenii par sa se apere.
'51: Benzema se vine pana la mijlocul terenului pentru a recupera balonul. Benzema ii paseaza lui Ozil, 1-2 intre cei doi jucatori...Ozil suteaza peste poarta. Sansa uriasa pentru Real
'53: Cissokho vede cartonasul galbenu dupa ce il faulteaza pe Sergio Ramos.
'55: Real are un corner. Se anunta deranj mare la poarta lui Lloris. Ozil centrea prea tare pe pentru coechipierii sai
'56: Ronaldo incearca sa-l surprinda pe Lloris de la mare distanta, sutul trece mult peste poarta.
'59: Delgado il deschide bine pe Gomis. Se ridica fanionul. Nu prea a fost offside insa nu mai conteaza.
17 minute din repriza secunda si Real continua sa conduca pe Santiago Bernabeu.
'63: Benzema cade in careu, stadionul "explodeaza" toti cer penalti insa arbitru nu dicteeaza nimic. Francezul este oprit cat se poate de corect
'65: Real incearca sa plece pe contra atact insa S.Ramos ii trimite prea tare lui Ozil.
'66: Ozil incearca sa patrunda in careu, mingea ricoseaza cu noroc la Benzema ...Benzemaaaa GOOOOL. Francezul infige a doua oara pumnul in spatele fostei sale.
'67: Benzema suteaza de la distanta, foarte aproape de 3-0.
'68: Lyon muta. Il introduce pe Pied in locul lui Gourcuff.
'69: Lyon are o lovitura libera. Francezii sunt foarte periculosi la fazele fixe.
'71: Gomis suteaza foarte puternic un sut care il surprinde si pe Casillas.
'73: Mourinho face si el o schimbare. Il introduce pe Adebayor in locul lui Ronaldo. Porughezul nu a facut un meci mare in aceasta seara
'76: Ozil ii paseaza super cu spatele lui Di Maria, Di Maria scapa singur cu portarul...DI MARIAAAA GOOOOL, si Real nu mai are cum sa piarda calificarea. E adevarat ca niciodata sa nu spui niciodata, dar acum e sigur.
'78: Mourinho incepe sa isi odihneasca jucatorii. Il scoate pe autorului ultimului gol, Di Maria si il introduce pe Granero
'82: Gomis il surprinde din nou pe portarul madrilenilor si din nou Casillas doar respinge
Ar merita si Lyon macar un gol.
'84: Benzema ii paseaza lui Ozil care ramane sigur cu poarta goala,  GOOOOL REAL. Pacat se ridica fanionul de la margine.
'85: Mourinho face si ultima schimbate. Il introduce pe Lass in locul lui Benzema care pareseste terenul in aplauzele meritate ale suporterilor.
'88: Alonso este faultat de catre Pied.
Se arata doar 2 minute de prelungire. Cred ca nici nu avea de ce arate mai mult.
Final de meci. Real Madrid merge in sferturi. O victorie meritata de galactici chiar si la aceasta diferenta.