marți, 12 aprilie 2011

Live Text: Final: Manchester United 2-1 Chelsea! Vezi echipele de start! Goool Park!

Se anunta un meci nebun pe "Teatrul Viselor". Chelsea are un meci de totul sau nimic, Ancelotti nu mai are ce pierde si de aceea va juca la victorie.
In meciul tur de pe Stamford Bridge Manchester United sa impus in fata londonezilor, cu scorul de (1-0) gratie lui Rooney.

Vezi echipele de start:
START MECI:
Lovitura de start le apartine celor de la Manchester United. Chelsea are un meci greu.
'3: Chelsea are o sansa buna de a pleca la poarta lui V.der Sar insa Anelka il faulteaza pe Vidic.
'5: Ivanoic il faulteaza pe Nani, pericol la poarta lui Cech.

Se leaga foarte bine jocul de pase a lui Chelsea
'8: Manchester are o faza de poarta prin coreanul Park.
'11: Chelsea are o sansa deschide scorul prin Torres, spaniolul trimite mingea putin pe langa poarta.
'13: Acelasi Torres ii aseaza mingea lui Anelka, francezul trimite putin pe langa poarta.
'18: O'She primeste galbenu dupa o intrare la Malouda
Manchester joaca in inverioritate numerica dupa ce Park a ajuns la marginea terenului sa primeasca ingrijiri medicale.
Suntem in minutul 24 si scorul ramane acelasi. Chelsea o conduce pe Manchester la toate categoriile, insa la aces scor ''diavolii" sunt cei care se califica mai departe.
'26: Rooney centeaza perfect pentru Chicaritooooo GOOOOL United. NU NU NU golul este anulat, Chicarito se afla in offside.
'29: V.der Sar era cat pe ce sa comita o gafa monumentala dupa ce a iesit din poarta.
'32: Ramires vede galbenul dupa ce il faulteaza pe Nani. Pericol foarte mare pentru Chelsea
'36: Malouda primeste si el galbenu dupa ce il faulteaza pe Chicarito. Formidabil Torres vede si el un galben pentru proteste.
'41: Terry ii aplica o palma lui Chicarito si primeste un galben.
'43: Giggs ii paseaza perfect lui Chicarito. GOOOL UNITED. Totul s-a cam terminat pentru Chelsea.
Se arata un minut suplimentar.
Pauza. Revenim in 15 minute.

Incepe repriza secunda si Chelsea e nevoita sa atace daca vrea sa se califice. Ancelotti il introduce pe Drogba  la pauza in locul lui Torres. Spaniolul a mai bifat inca un meci in tricoul londonezilor fara sa inscrie.
'50: Lampard suteaza de la o distanta destul de mare. Sutul sau trece pe langa poarta lui V.der Sar
'53: Manchester primeste o lovtura libera ''gratis''
'54: Essie incearca o paza superba pentru Anelka, insa Vidic se opune
'58: Evra vede galbenu dupa ce il i-a la tranta pe Drogba fara minge.
'59: Drogba suteaza aproape perfect, insa V.der Sar se opune sutului.
'60: Ancelotii il schimba pe Anelka si il intorduce pe S.Kalou
'62: Chelsea pleaca pe contra atac prin Drogba care ii paseaza lui Lampar, englezul prelungeste mingea prea tare pentru ivorianul Kalou.
'65: Essien are o intrare foarte urata la Nani. Ganezul nu vede nimic.
'66: Alex loveste mingea cu capul, balonu trece putin pe langa poarta, sansa uriasa pentru Chelsea de a reduce din diferenta
'69: Manchester pleaca pe contra atac prin Rooney care ii paseaza lui Giggs, faza se stinge.
'70: Ramires este eliminat dupa ce vede al douilea galben, dupa un fault asupra lui Vidic. Chelsea se afla in superioriate.
'72: Didier Drogba suteaza din careu si Van der Sar prinde balonul fara probleme.
'74: Manchester are o lovitura libera, executata de Rooney, balonul ajunge in tribune.
'75: Ferguson muta si el. Il introduce pe Valencia in locul lui Nani.
'76: Essien ii da o pasa de geniu lui Drogbaaaa, GOOOOL CHELSEA. Londonezii incep sa spere din nou.
'77: Giggs is paseaza lui Park. INCREDIBIL dar adevarat. Manchester reuseste sa inscrie la doar 45 de secunde dupa ce Drogba reuseste sa aduca egalitatea pe Old Trafford
Suntem in minutul 80 si totul pare a fi decis. Manchester United se afla in semifinala Ligii Campionilor
'86: Lampard prinde un sut formidabil de la 35 de metri, batranul V.der Sar se intinde cat poate si  reuseste sa respinga mingea.
'89: Essien ii centreaza lui Lampard care trimite pe langa poarta lui United.
Se arata 3 minute suplimentare de la margine. Aici se pare ca se incheie aventura lui Chelsea in acest sezon.
Fluier final! Manchester United merge mai departe in semifinalele Ligii. Chelsea rateaza inca o data sansa de a castiga Liga Campionilor. Abramovic trebuie sa mai astepte inca un an ca sa o vada pe Chelsea Regina Europei.
Aici se incheie transmisiunea noastra din aceasta seara. Va multumim pentru atentie, o seara placuta in continuare.