miercuri, 27 aprilie 2011

Live Text: Final: Real Madrid 0-2 Barcelona! Vezi echipele de start! Dubla Messi

Incepe al-III-lea episod din El Clasico si primul din Uefa Champions League. Real Madrid si FC Barcelona se bat pentru suprematia Europei. Extraterestrii au fost raniti in urma cu o saptamana, in finala Cupei Spaniei scor 1-0. Asta e meciul secolului.

Vezi echipele de start:

START MECI:
Lovitura de start le apartine celor de la Real Madrid.
Madrilenii stau foarte sus la fel cum au facuto si in finala Cupei.
'3: Xavi suteaza de la 38 de metri direct in bratele lui Casillas
'4: Galacticii nu stau prea mult pe ganduri si se arunca vijelios la poarta lui Valdes. Ronaldo suteaza de la 20 de metri insa nu ii pune prea mari probleme portarului.
'6: Keita il faulteaza pe S.Ramos.
E minutul 10 pe Santiago Bernabeu in cel mai important meci  din ultimul secol
'11: David Villa trege de doi fundasi ai Realului, sut Villa, mingea trece putin pe langa.
'13: Barcelona ajunge usor usor la poarta lui Valdes, insa pierd usor mingea.
Suntem apropape la jumatatea primei reprize si scorul ramane neschimbat pe tabela. Putine faze de poarta
'21: Real pleaca pe contra atac prin Marcelo, Marcelo reuseste sa scoata o lovitura de colt care o exectuta foarte repede catre Di Maria, Di Maria patrunde in careu Di Mariaaaa, sansa mare Real. Meciul incepe sa capete culoare.
'24: Messi se trece spectaculos de trei adversari Messi ii da o pasa de geniu lui Xavi, fanionul ramane jos, Casillas isi arata clasa. Cea mai mare sansa de gol a meciului.
'28: Pepe il faulteaza pe D.Alves.
'30: Mingea se afla la Messi, argentinianul are spatiu de manevra, pasa pentru Villa care scapa mingea in afara terenului.
'33: Pepe arunca mingea in careu pentru Ronaldo, insa iese Vlades si retine fara probleme.
'34: Villa il faultea destul e urat pe Marcelo insa spaniolul nu este avertizat.
'36: Dani Alves il i-a la tranta pe Di Maria si din nou germanul tine gartonasele in buzunar. Sansa buna Real
'38: Alonso ii da un umar lui Pedro, spaniolul simuleaza o lovitura in fata. Guardiola explodeaza pe marginea terenului. Se incing spiritele pe final de partida.
'40:      Arbeloa este avertizat pentru tragere de timp, insa nu este in pericol de a rata returul.
'45:      D. Alves este si el avertizat intr-un final dupa ce ii aplica o pumn in fata lui Di Maria.
'45+1: Ronaldo suteaza de la 25 de metri care ii creaza probleme lui Valdes, mingea ajunge cu noroc la Ozil, formidabil germanul rateaza din 9 metri singur cu portarul.
PAUZA! Revenim in 15 minute.

Incepe repriza secuda. Real il introduce pe Adebayor la pauza in locul lui Ozil. Pinto este eliminat dupa ce a dat startul la un scandal mare la finalul primei reprize. Doamne fereste daca Valdes va pati ceva Guardiola are probleme foarte mari.
'45: Messi are o sansa buna de a deschide scorul insa Pepe se opune.
'47: Alonso suteaza de la jumatatea terenului incercand sa-l surpinda pe Valdes.
'49: L.Diarra il faulteaza pe Messi.
'50: Di Maria ii paseaza perfect lui Ronaldo, Ronaldo il scoate pe Valdes din poarta, Ronaldo suteaza in portar, vine Puyol si salveaza apararea Barcei. Sansa foarte mare pentru Real.
'52:      S.Ramos il faulteaza pe Messi si este avertizat, spaniolul nu va juca in retur, o pierdere destul de mare pentru Mourinho
'55: Pique pune mana pe minge insa arbitrul lasa meciul sa continue.
'56:      Mascherano este avertizat dupa ce il faultea dur pe Di Maria.
'57: Di Maria ii pasea lui Ronaldo insa portughezul nu poate ajunge la minge.
'59: Ronaldo este impins inn fata careului lui Valdes. Se putea da fault
'60:      Pepe este eliminat dupa ce il faulteaza pe Alves. E al 4-lea meci consecutiv in care Real joaca in 10 in fata Barcelonei. Mourinho explodeaza. Portughezul este trimis in tribune. Meci nebun pe Bernabeu.
'66: Pique ii paseaza lui Villa  insa acesta era in offside.
'67: Pedro are o sansa uriasa pentru Barcelona. Pedro acusa o lovitura din partea lui Ramos. Ne-am obisnuit deja cu extraterestul cu asemenea gesturi de copil mic.
'70: >><< Guardiola il introduce pe Affelay in locul lui Pedro.
'71: Villa este faulta de Diarra, francezul merita galben.
'73:  Ronaldo este faluta de catre Pique. Sansa buna pentru Real.
'76: Affelay ii paseaza lui Messi care se afla la prima bara, GOOL Barcelona, GOOL Messi.
'79: Messi il faulteaza pe Albiol.
'81: Messi comite un hent dupa ce este atacat de 2 adversari
'82:      Adebayor este si el avertizat dupa ce il izbeste de pamant pe Busquets.
Suntem in minutul 85 si Real Madrid forteaza egalarea.
'86: Busquets ii paseaza lui Messi, argentinianul face praf apararea galacticilor, Messi GOOOL, Barcelona este in finala in proportii de 90%.
'89: >><< Barceloan intorduce un pusti de 19 ani Sergi Roberto in locul lui Villa
Se arata 5 minute suplimentare de la margine.
Fluier final. Arbitrul nu lasa cele 5 minute sa se joace pana la sfarsit. Va multumim pentru atentie. La revedere.