marți, 5 aprilie 2011

Live Text: FINAL: Real Madrid 4-0 Tottenham! Vezi echipele de start! GOOL RONALDO

Ajunsi dupa 7 ani in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, Real Madrid incearca sa obtina un rezultat bun, in fata celor de la Tottenham. Englezii se afla pentru prima data in Liga Campionilor, si nu vor sa se dea chiar asa usor in laturi.

Vezi echipele de start:

START MECI:
'1: Lovitura de incepere le apartine celor de la Real Madrid. Se anunta un meci frumos.
'3: Sansa mare pentru Madrileni de a deschide scorul.

'4: Corner pentru Real! Ozil centreaza perfect pentru Adebayor, Adebayor GOOOL REAL. Galacticii deschid foarte repede scorul
'6: S.Ramos il faulteaza pe Modric. V. der Vart se pregateste sa executa lovitura libera. Pericol la poarta lui Casillas.
'10: Marcelo suteaza periculos la poarta lui Gomes.
'11: Adebayor vede galbenul dupa o intrare destul de urata ala V.der Vart
'15: Peter Crouch vede rosu dupa o intrare foarte urata la Marcelo! Tottenham va juca timp de 75 de minute in 10 oameni.
'19: V.der Vart vede galbenul, pentru ca a lovit mingea dupa fluierul arbitrului.
'21: Marcelo arunca mingea in careu insa Adebayor nu reuseste sa ajunga la ea.
'22: Ozil ii paseasa lui C.Ronaldo, Ronaldo patrunde in careu, portughezul patrunde in careu si pierde mingea.Pacat de faza creata.
'26: Ronaldo cade in apropierea careului celor de la Tottenham, si cere fault, arbitrul nu acorda nimic.
'28: Bale ii paseaza excelent lui V.der Vart, insa olandezul rateaza sansa de a aduce egalitatea pe Bernabeu.
'29: Modric ii da o pasa suberba lui Bale, Bale, Bale patrunde in careu sut in plasa laterala. Englezii incep sa atace serios poarta lui Casillas
'32: Marcelo centreaza pentru S.Ramos, spaniolul recentreaza pentru Adebayoooooor, ce sansa uriasa pentru togolez de a dubla sansa celor de la Real.
'34: Carvalho il faulteaza pe Modric, insa scapa ieftin.
'35: Pepe vede cartonasul galbenul dupa ce il faulteaza pe Bale.
Mai sunt 5 minute pana la finalul primei reprize.
'42: Di Maria suteaza, Dawson comite hent, Santiago Bernabeu explodeaza
Se arata un minut suplimentar de la margine.
Final de prima repriza. Ramaneti alaturi de noi revenim in doar 15 minute!

Incepe repriza secunda.
S-a efectuat si o schimbare la pauza, in tabara celor de la Tottenham. Intra Defoe in locul lui Van der Vaart.
'48: Ozil ii paseaza Ronaldo, Ronaldooooo, mingea trece la doar cativa centimetri pe langa poarta aparata de Gomes.
'50: Ronaldo primeste o pasa de la Di Maria, portughezul suteaza mult peste poarta.
'56: Real Madrid are corner. Ronaldo bate repede, balonul se duce catre Adebayoooooor GOOOOOL REAL.
'60: Schimbare la Real. Intra Lass Diarra in locul lui Khedira.
Sunt minute bune de cand minge se joaca mai mult la mijloc.
'71: Ronaldo ii paseaza lui Di Maria, dribling scurt al argentinianului, sut si GOOOL. 3-0 si Real poate spune ca se afla deja in sferturile de finala.
'72: Defoe primeste galben.
'74: Mourinho mai face o schimbare. Il introduce pe Higuain in locul lui Adebayor!
'77: Schimbare in tabara celor de la Real. Iese Di Maria si intra Kaka!
'79: Englezi muta si ei. Il introduce pe Bassong in locul lui Corluka
'83: Ronaldo cade in careu si cere penalti. Mourinho explodeaza
'87: Kaka ii centreaza perfect lui Ronaldoooooo si GOOOOOL REAL. Galacticii sunt in etapa urmatoare.
Fluier final. Real se poate gandi deja la sefinala Uefa Champions League!