miercuri, 13 aprilie 2011

Live Text: Final: Tottenham 0-1 Real Madrid! Vezi echipele de start! Kaka il inlocuie pe CR7!

Tottenham are un meci de totul sau nimic in aceasta seara. Englezii sunt obligati sa atace din primul minut daca vor sa mai spere la o calificare in semifinalele Ligii. Mourinho a declarat inainte de meci ca nu o sa se apere " Cunosc mentalitatea echipelor englezesti".
Galacticii nu sau mai calificat intr-o semifinala de Liga de sapte ani, iar acum sunt foarte aproape. Se anunta un nou mare spectacol.

Vezi echipele de start:

START MECI:
Lovitura de incepere le apartine celor de la Real Madrid
'1: Assou-Ecotto comite un falut foarte dur asupra lui Ronaldo
Real Madrid incepe partida in forta, probanil Jose Mourinho le-a spus elevilor sai sa marcheze repede.
'3: Ozil primeste o pasa de la Marcelo, insa "Messi al Germaniei" rateaza.
'5: Huddlestone trimite o minge lunga pentru Bale, Bale il depaseste pe S.Ramos, Baleee suteaza, Casillas se opune sutului, mingea ajunge cu noroc V.der Vaart, olandezul cade in careu se cere penalti.
Tottenham da semne de revenire. Englezii incep sa ia cu asalt poarta lui Casillas.
'12: Khedira il faulteaza pe V.der Vaart, pericol la poarta madrilenilor
'15: Marcelo ii pune mingea pe tava lui Khediraaa, germanul suteaza departe de poarta lui Gomes
'18: S.Ramos are o intrare de kung fu asupra lui Bale. Spaniolul a vrut sa copie intrarea din minutul 1 a lui Assou-Ecotto la Ronaldo
Suntem la jumatatea primei reprize si scorul ramane neschimbat. La acest scor Real este in sefiminalele Ligii acolo unde o va intalni pe Barcelona.
Balonul se joaca mult la centru de ambele echipe, fazele de poarta par sa fi disparut.
'26: Tottenham pleaca pe conta atac prin V.der Vaart, V.der Vaart ii paseaza pui Pavlyuchenko, rusul trimite peste poarta din 6 metri. Sansa urisa pentru englezi.
'28: Tottenham printe curaj. Bale paseaza pentru acelasi Pavlyuchenko, Carvalho are o interventie cam de galben, arbitrul nu acorda nimic.Penalti clar.
'31: Arbeloa gresete o pasa, mingea junge cu mare noroc la Huddlestone, englezul suteaza de langa 3 funndasi in plasa laterala. Tottenham are din ce in ce mai mult tupeu
'32: Khedira primeste ingrijiri medicale pe margine dupa a primit un cot in figura de la Modric
'35: Ronaldo, Ronaldo fata in fata cu Assou-Ecotto, francezul il blocheaza in multimul minut pe CR7.
'36: OOOO S.Ramos loveste transversala, mingea ajunge la Adebayor, togolezul suteaza pe langa poarta.
'37:  Modric il vede bine pe V.der Vaart, olandezul paseaza lui Baleeeee GOOOOOL Tottenham. Formidabil golul este anulat, Bale se afla in offside.
'38: Carvalho primeste galben dupa un fault la Lennon. Portughezul nu va juca in meciul urmator daca Real se va califica in faza urmatoare.
'42: Contra atac pentru Real. Madrilenii se avanta la poarta lui Gomes prin Ronaldo, Ronaldo pasa pentru Adebayor, un doi intre cele doua vedete ale Realului, Ronaldo este blocat de cei patru fundasi a lui Tottenham.
'44: Assou-Ecotto ii paseaza lui Pavlyuchenkoooo, rusul suteaza de la 35 de metri, Casillas se afla la post.
Se arata un minut suplimentar de la margine.
PAUZA. O repriza destul de tensionata, vom vedea ce va fi dupa pauza. Nu plecati revenim in doar 15 minute.

Incepe repriza secunda. Cele doua echipe nu au efactuat nicio schimbare.
'48: GOOOOOL REAL. Cristiano Ronaldo suteaza de la 25 de metri, portarul Gomes incearca sa retina balonul, insa mingea ii scapa si intra in poarta.
'50: Corluca ii paseaza lui Lennon insa englezul pierde mingea.
'56: >><< Mourinho in introduce pe Granero in locul lui S.Ramos.
'57: Pavlyuchenko loveste mingea cu capul, sansa mare pentru Tottenham
'60: >><< Tottenham schimba si ea. Il introduce pe Defoe in locul micutului Lennon
'62: Defoe il incearca pe Casillas cu un sut de la peste 25 de metri.
'64: >><< Schimbare de vedete la Real. Intra brazilianul Kaka in locul lui Cristiano Ronaldo.
'65: La doar 1 minut dupa ce a intrat pe teren, Kaka sprinde un sut de la 20 de metri. Sansa mare pentru Real.
'70: >><< Sandro il inlocuieste pe Huddelstone
'74: Defoe are o sansa mare de a inscrie golul de onoare.
'75: >><< Benzema intra in locul lui Xavi Alonso.
'76: Real pleaca pe un contra atac prin Kaka, brazilianul ii paseaza lui Ozil care ii trimite mingea in fata portii unde nu se afla nimeni
'78: Granero vede galbenul pentru tragere de timp
Suntem in minutul 80 si Real nu da semne de a se opri din atac. Asa joaca o echipa mare
'82: >><< Kranjcar intra si el pe teren si il inlocuie pe V.der Vaart
'85: Assou-Ecotto il faulteaza pe Marcelo, abitru lasa jocul sa continue
'89: Galacticii pleca pe contra atac prin Benzema, francezul ii paseaza lui Adebayor, nu se inteleg cei doi atacanti.
Se arata 3 minute de prelungire.
'90+1: Real are o lovitura libera. Granero executa peste poarta  lui Gomes.
FLUIER FINAL! Real merge in semifinalele Ligii acolo unde o va intalni pe Barcelona. Va multumim pentru atentie. O seara placuta in continuare. La revedere.